Studiowanie

Zarządzanie przestrzenią miasta

Coraz większa świadomość tego, co nas otacza, czego jesteśmy uczestnikami, ale także i nierzadko autorami, powoduje, że coraz częściej poszukujemy wiedzy oraz pomysłów pomagających nam w realizacji zmian i wdrażaniu ich do naszego życia, nie tylko prywatnego, ale także i społecznego.

Obserwujemy jak zmieniają się nasze miasta, nasze dzielnice czy też ulice, przy których mieszkamy.

Zmiany tam zachodzące są przez nas akceptowane lub tez wywołują falę niezadowolenia, jednakże wpływają na to, iż część z nas pragnie w nich czynnie uczestniczyć.

Na rynku edukacyjnym pojawił się bardzo ciekawy kierunek studiów, pozwalający na rozwój wiedzy w temacie zarządzania przestrzenią miasta.

Coraz większą uwagę przyciąga temat właściwego, atrakcyjnego i logicznego zagospodarowywania przestrzeni, która nas otacza, która świadczy nie tylko o urodzie danego miasta, ale także o jego funkcjonalności i atrakcyjności przedsiębiorczej.

Zapoznanie się z tematyką dotyczącą zarówno zagadnień z zakresu architektury oraz krajobrazu, ochrony środowiska naturalnego, ekonomiki przestrzeni oraz współczesnych procesów urbanistycznych, jest możliwe w trakcie trwania studiów na kierunku „Zarządzanie przestrzenią miasta”.

Wspomniana wiedza, a co za tym idzie i umiejętności wsparte zostają także, przez znajomość prawnych aspektów i zasad, pozwalających na zarządzanie daną przestrzenią, przestrzenią większych lub mniejszych miast, ale także i określonego makroregionu.

Zdobycie dyplomu potwierdzającego posiadanie wiedzy niezbędnej do wykonywania pracy w tym obszarze, jest niezbędne w przypadku osób, które planują lub też już zajmują się takową tematyką, która jest w ostatnich latach, bardzo dobrze rozwijającym się elementem naszej rzeczywistości.