Studiowanie

Projektant treści medialnej studia

Jak już wcześniej zostało wspomniane, Poznań jest miastem, które pozwala na skorzystanie z bardzo bogatej oferty dotyczącej kształcenia na poziomie studiów wyższych.

Mnogość uczelni świadczących usługi edukacyjne powoduje wzrost konkurencji na tym, polu, co przekłada się na promowanie i wprowadzanie na rynek nowych, jakże atrakcyjnych specjalności.

Jedną z takowych propozycji stanowi bardzo nowoczesny i nowy kierunek, który kształci projektantów treści medialnej.

Tak naprawdę jego powstanie zostało poprzedzone potrzebami, jakie generował rynek pracy, poszukujący specjalistów potrafiących nie tylko korzystać z nowoczesnych technologii internetowych, ale także kreujących ciekawą treść, którą następnie czyni się widzialną.

Osoby takie powinny także posiadać duży zasób kompetencji społecznych oraz wiedzy biznesowej.

Projektant treści medialnej, będący absolwentem uczelni kształcącej na tym właśnie kierunku, staje się specjalistą zajmującym się kreowaniem bardzo widzialnego obrazu w sieci.

Ma podstawy zarówno teoretyczna jaki praktyczne z zakresu mediaplanningu, infobrokeringu, bloggingu, webvertisingu czy też szeroko pojętych socialmediów.

Nie bez znaczenia jest także i wiedza z zakresu podstawowej działalności biznesowej oraz humanistycznej a także z zakresu przedsiębiorczości.

Studia na kierunku „ Projektowanie treści medialnej” stanowią bardzo ciekawą propozycję, dającą możliwość bezproblemowego i prostego odnalezienia własnego miejsca na rynku pracy, ze względu na fakt, iż rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów nie jest równe ich ilościom.